PŘEPRAVA A DODÁNÍ ZBOŽÍ

Prodávající dodá kupujícímu zboží na adresu kupujícího uvedenou v objednávce, a to  prostřednictvím dopravce PPL. Zanechá-li kupující v kontaktních údajích číslo na mobilní telefon, bude ho přepravce informovat o dodávce v den dodání prostřednictvím sms zprávy.

Cena za dopravu (poštovné, expedice, balení) při platbě předem na účet činí pro ČR 125,- Kč za jednu objednávku. Cena poštovného na slovensko činí 300,- Kč. Na dobírku nezasíláme.

Zboží objednané prostřednictvím webového rozhraní obchodu lze osobně vyzvednout na adrese sídla prodávajícího po předchozí telefonické dohodě..

Kupující je povinen převzít zboží při dodání.

V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.

Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci.

Zboží dodává prodávající v nejbližším vhodném termínu. Není-li dohodnuto jinak, je zboží zpravidla doručováno do 14ti dní. Z technických důvodů je zboží odesláno zpravidla v pondělí. Přepravce doručuje zásilku zpravidla v úterý.

Odeslání objednaného zboží kupujícímu se provádí vždy dle aktuální klimatické situace odpovídající možnostem bezpečné přepravy a následné výsadby objednaných rostlin. Z těchto důvodů není možné zasílat (dodávat) zboží - živé rostliny v době silných mrazů nebo extrémních veder.

Kupující bere na vědomí, že odeslání objednaného zboží je podmíněno klimatickými podmínkami a nelze předem určit konkrétní termín dodání či určitou dobu od objednání zboží, což souvisí s možností odeslání konkrétního objednaného zboží (příklad: objednávka z ledna obsahující mimo jiné i teplotně choulostivé rostliny bude expedována až v průběhu dubna, kdy je možné již zasílat i toto zboží). Kupující  není oprávněn jednostranně určit čas dodání. 

Rostliny zasílá prodávající zásadně najednou (pouze ve zvláštních případech může být zásilka rozdělena z množstevního důvodu - poštovné je v takovém případě účtováno pouze za jednu zásilku). 

Objedná-li kupující současně jak rostliny, které je možné zaslat již v polovině března, a současně choulostivější rostliny, které je možné zaslat nejdříve až v průběhu dubna, bude zásilka kupujícímu odeslána až v pozdějším z uvedených termínů.

Objednané rostliny jsou zasílány kupujícímu zpravidla nejdříve od poloviny měsíce března nebo po dohodě.

V případě, že si kupující vzhledem ke konkrétní lokalitě výsadby přeje zaslat rostliny později (lokalita výsadby se nachází ve vyšších polohách či v mrazových kotlinách), uvede kupující tuto skutečnost do poznámky v objednávce („Vzkaz pro nás“). Zásilka je odeslána kupujícímu až ve chvíli, kdy je možné odeslat všechny kupujícím objednané rostliny; v případě, že rostliny, u nichž je to možné, požaduje kupující zaslat dříve, uvede svou žádost do poznámky v objednávce („Vzkaz pro nás“) při vyplňování objednávky, objednávka tak může být rozdělena. Za každou takto rozdělenou samostatnou zásilku budou kupujícímu účtovány náklady na dopravu zvlášť.

O odeslání zásilky informuje prodávající kupujícího formou sms na telefonní číslo uvedené kupujícím.

Nabídka sortimentu eshopu na adrese: "www.fikovniky.cz" je platná pro nákup prostřednictvím zásilkové služby. Nabídka platí do vyčerpání zásob.